Rozmowy

Lisboa by Katachreza

Postanowiłam z Wami porozmawiać.
Będą to, tak jak obiecałam, rozmowy w potoku egzystencji, o ucisku w mostek i barierkach.

Osoby zainteresowane wspólnym spacerowaniem po brzegu międzyludzkiego uprasza się o zgłaszanie akcesu na mail katachreza@gmail.com. Będę też chodzić samopas i pytać grzecznie:
- A może porozmawiamy?

100 lat temu siedziałabym z Wami w tej jednej izbie i rozmawiała o życiu, drąc pierze z wróbli.
Jak przyjaciele moich dziadków, stroskana losami Europy, przełaziłabym w nocy pod Wasz płot i wołałabym na nocną rozmowę.

Jest jednak tu i teraz, mój prowizoryczny kontynent miasta rozplata wiązania międzyludzkie, każdy z nas biegnie w czasie ruchem jednostajnie przyspieszonym

Chciałabym mimo tego oddalenia uzbierać sobie z Was własne plemię, wymienić się w nim wiedzą o co bardziej trujących korzonkach, omówić techniki filetowania codzienności, pomyśleć zbiorowo, kim właściwie chcemy w życiu zostać.

Zapytać Was, jak myślicie, na co mamy wpływ.
I czy da się na chwilę przystanąć podczas eleganckiego, samotnego dryfu na krze, wymieniając uprzejmości i wizję świata.

Żebyśmy zdążyli się poznać.


Yours,

Katachreza

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Wymyśliłam, żebyśmy z narzędzi, jakie mamy i z czasu, który nam zostaje po odjęciu czasu, którego nie mamy, robili rozmowę - wywiad - rzekę w dwuosobowym google docs, ściśle tajni, dopóki sobie tego wspólnie nie dorozmawiamy, nie autoryzujemy i nie opatrzymy zgodą na publikowanie w niniejszym tutaj.

   Jeśli się nie da inaczej - będziemy w takim naszym pliku zadawać sobie pytania i odpowiadać - jeśli potraktować google docs z dużą wyrozumiałością, przy odrobinie dobrej woli może zadziałać jak duży i majestatyczny czat i inna forma wywiadopodobna.

   W miarę możliwości chciałabym oczywiście spotykać się również na żywo :-) i rozmawiać, tradycyjnie nagrywając i pracowicie spisując rozmowę, oddając następnie współrozmówcy do autoryzacji i pytając o zgodę na publikację na blogu.

   Każda rozmowa będzie na blogu opublikowana na osobnej stronie, wraz z sylwetką i ogólnym muskułem biograficznym osoby rozmawianej. Komentarze do rozmowy - rekomentować będziemy wspólnie z osobą rozmawianą, wdając się w pogawędki z tą częścią populacji, która będzie akurat przechodziła nieopodal.

   I tak sobie będziemy zbierać pokolenie.

   A może porozmawiamy? :-)   Usuń
 2. Wiesz, że ja chcę, wiec jak Ty chcesz, to...niech płynie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Może ze mną chce Pani porozmawiać. Ja kleję się do rozmów przy małym kawałku stołu, spojrzeniu dobrych oczu wśród pokrzepiających słów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Porozmawiam z Wami, porozmawiam, wypakuję córkę ze szpitala i hajda na działalność wywiadowczą!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz