Swobodne skoki rozwojowe

Podręczniki Trampoliny dla klas 1-3 by Katarzyna Ostrowicka

Ulubione ćwiczenia? Oczywiście z bycia sobą na wszystkie możliwe sposoby! Ulubione projekty? Mikroprojekty i odkrywanie nowego!

Otóż, drodzy.
Rozszerzam czas i korzystam z posiadanego, ile wlezie.

Zamiast narzekać na oficjalny system edukacji, w połowie stycznia zakasałam rękawy i poszłam zmieniać osobiście, jako nowa przewodnicząca Rady Fundacji Rozwoju Kompetencji Społecznych i Edukacji Trampolina i oficjalna współorganizatorka Poznańskiej Szkoły Demokratycznej "Trampolina". Mądra, fajna i utalentowana ekipa dorosłych we wzmocnionym od stycznia składzie zrobiła w szkole wielkie wiosenne porządki i zaprojektowała dla dzieci i młodzieży gigantyczną ofertę edukacyjną do wyboru. Cała doborowa Kadra wraz ze swoją nową oficjalną Koordynatorką, cytowaną już przeze mnie w "Technikach hodowli nieletnich" znakomitą psycholożką rozwojową Joanną Sowińską, zajęła się od stycznia doszlifowaniem każdego kamyczka i robi całkowicie odnowioną szkołę demokratyczną, która wspiera dziecko w moich ulubionych swobodnych skokach rozwojowych, pozwalając doświadczać i odkrywać, brać udział.

Robię to dla siebie, bo moje własne dzieci nieustannie odkrywają dużo nowego dla siebie :-) - Maja wygrała konkurs "Świerszczyka" na opowiadanie, Weronika nakręciła z całą Trampoliną własną odpowiedź na remake słynnej kwestii z "Przeminęło z wiatrem".

Cała Trampolina przechodzi wielką edukacyjną wylinkę, w ramach tygodni tematycznych wykonuje zmasowane wsparcie dla młodych odkrywców, które zapewnia między innymi pilot poduszkowca :-). Rozmach mamy epicki i od stycznia zadziało się gigantycznie dużo. Poszliśmy się zaprzyjaźnić z połową miasta i najstarsi uczniowie współpracują z Biblioteką Raczyńskich, a na dodatek udało nam się porozmawiać z pewnym Wielkim Wydawnictwem i cała szkoła za chwilę rozpoczyna akcję samodzielnego recenzowania książek dla dzieci i młodzieży, dzięki któremu - ha! - każdy nieletni recenzent uzbiera egzemplarze recenzenckie dla szkolnej biblioteki. A jesienią - jesienią Wam oko zbieleje :-) Bawię się jak nigdy dotąd, nie wiem, czy doświadczyliście w dorosłym życiu spotkania z grupą utalentowanych  pasjonatów z przeróżnych dziedzin? Ja doświadczam i jestem szczęśliwa, gdyż Podmiot Zbiorowy okazał się wspaniałym spirytusem movensem, który w subordynowany sposób przemieszcza się przez swój obszar obowiązków meksykańską falą, z uśmiechem na ustach i prędkością światła. Zdaje się, że mam nową Paczkę :-) Fajna :-)

Mówiłam, że w działaniu mamy rozmach naprawdę epicki? Właśnie wydaliśmy własne podręczniki dla klas 1-3 szkoły podstawowej, pomyślane jako wsparcie dla samokształcenia dla najsmarkatszych, aby nie padli z nudów podczas dekodowania, że Tola miała palto, a teraz tablet, i aby zamiast umawiać się z Tolą, mogli rozbiec się po dziedzinach wiedzy każde w swoim tempie i kierunku, samodzielnie wytyczając ścieżki i obserwując, ile już przebiegli i co realnie potrafią zdziałać w prawdziwym świecie. Mamy również własne Przewodniki dla dzieci 4-6, gimnazjum i liceum, a od września cała ferajna otrzyma nasze oficjalnie wydane książki do samokształcenia dla starszych :-) Szkoła bez ocen pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a poza wszystkimi aspektami nieodrąbywania skrzydeł tuż przy plecach i odkrywania nowego, można się w niej nauczyć jakieś dwieście razy więcej, i nie po to, by wyłącznie wiedzieć, ale żeby najpraktyczniej robić.

Niniejszym zatem serdecznie skrzykujemy Miasto na świetne otwarte warsztaty dla dzieci, młodzieży i rodziców, osobiście zapraszam, kto z okolic Poznania, niech przybywa i ahoj, przygodo - będziemy wyposażać gości w arcyfajne umiejętności, dam znać!

A w otwartym rozkładzie jazdy:

15.03 WTOREK godz. 17:00-18:30 "Mem tę moc, czyli (szkolna) wytwórnia memów" - warsztaty dla uczniów gimnazjum i liceum

18.03 PIĄTEK GODZ. 17:00-18:30 "Trampolina quest - odnajdź się w naszej szkole!" - warsztaty dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej (geocaching w terenie ze startem i metą w szkole)

Już teraz zapraszajcie swoich znajomych, przyjaciół i sami rezerwujcie czas na twórcze działanie i mnóstwo dobrej zabawy! Wejściówki bezpłatne i, co więcej, można wziąć udział w obydwu wydarzeniach!

Komentarze

  1. W końcu kto ma się brać za edukację dzieci, jak nie te osoby, które są blisko nich? Rząd może wprowadzać własne projekty, ale co on wie o stanie faktycznym? Trzeba ingerować, póki poziom nie spadnie w szkołach.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz